Wypadek w Koszalinie - ćwiczenia

W dniu 19 kwietnia 2011 roku o godzinie 1005 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie zorganizowała ćwiczenia taktyczno – bojowe w Koszalinie przy ul. Wojska Polskiego . W ćwiczeniach wzięły udział jednostki medyczno - ratownicze czyli między innymi  PSP Koszalin , OSP Mścicach , Policja , Straż Miejska , Koszaliński Sztab Ratownictwa i inne .

Tematem ćwiczeń było prowadzenie i koordynacja działań ratowniczo - gaśniczych podczas wypadku w komunikacji drogowej z dużą ilością poszkodowanych oraz współdziałanie służb ratowniczych , samorządów i organizacji pozarządowych w sytuacji zdarzenia masowego . Założeniem ogólnym do przećwiczenia było zderzenie samochodu osobowego (bus) z autobusem komunikacji miejskiej oraz dwoma innymi samochodami osobowymi. W chwili wypadku w samochodach osobowych podróżowało 9 osób, a autobusem jechało 16 osób . Wszystkie osoby uznano za poszkodowanych .

MOTO PARK Koszalin otwarcie SEZONU 2011

17.04.2011 r. Ratownicy z Koszalińskiego Sztabu Ratownictwa czuwali mad bezpiecznym przeprowadzeniem otwarcia nowego sezonu motorowego na MOTO PARKU w Koszalinie . Na początek pokazowe przejazdy po torze , amatorów i zawodowców którzy mogli pokazać swoje pojazdy , dla kibiców też oczywiście coś było np. przejażdżka z zawodowymi drifterami .

Około godziny 12 00 po zakończeniu poświęcenia toru oraz zawodników przez księdza  , oraz oficjalnego otwarcia  sezonu przez prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego , wszyscy ruszyli na paradę przez miasto . Kilka minut po godzinie 13 00 powrót na tor i dalsza świętowanie .

AZS Koszalin Vs ASECO PROKOM Gdynia

W dniu 05.04.2011 r. Ratownicy Koszalińskiego Sztabu Ratownictwa dbali nad bezpieczeństwem kibiców którzy przybyli na hale Gwardii przy ulicy Fałata , by obejrzeć mecz play-off po dwóch wyjazdowych porażkach w Gdyni . Mecz lepiej zaczęli goście lecz z biegiem czasu do głosu powoli dochodzili zawodnicy AZS , tak jak we wcześniej przyzwyczajać w grach na własnym parkiecie .

Po dwóch kwartach ( 43 : 46 ) dla gości . Po trzeciej kwarcie rolę się odwróciły to AZS atakował a PROKOM się bronił wynik ( 65 : 63 ) . Czwarta część spotkania to istne tornado obu drużyn , wspaniałe bloki i piękne akcję pod koszami zwycięskie dla AZS wynik spotkania ( 83 : 78 ) i wielka feta na sali brawo , brawo i jeszcze raz brawo , za walkę i poświęcenia dla naszej drużyny .

AZS Politechnika Koszalin Vs EKS START Elbląg

28.03.2011 r. Ratownicy z Koszalińskiego Sztabu Ratownictwa Czuwali nad bezpieczeństwem kibiców którzy przybyli na mecz piłki ręcznej kobiet . Była to mecz rewanżowy ćwierćfinału Pucharu Polski PGNIG SUPER LIGI Kobiet . Koszalinianki w pierwszym meczu w Elblągu tak jak i u siebie wygrali dopiero w dogrywce , więc będą walczyć o medal Pucharu Polski . Mecz ten był niezwykle wyrównany . Pierwsza połowa dla akademiczek ( 17 : 15 ) .

Druga połowa to już lepsza gra gości którzy szybko zdołali doprowadzić do remisu i wyjść na prowadzenie  ( 23 : 24 ) . I można powiedzieć  że dopiero zaczął się mecz , efektowne obrony i niezwykłej urody bramki z dwóch stron . Druga połowa zakończyła się wynikiem ( 30 : 30 ) . Lepiej pierwszą część dogrywki lepiej zaczęli goście , nie dość że zdobyli prowadzenie na początku to jeszcze zawodniczka AZS dostała karę 2 min. . Lecz akademiczki wykazały się nie zwykłą determinacją i odrobiły stratę . Na pół min. przed zakończeniem dogrywki  zdobyły  prowadzenie ( 34 :33 ) które  utrzymały do końca i są w półfinale Pucharu Polski , wprowadziło to całą  halę w euforię ( GRATULACJĘ ??? ) .

AZS Koszalin Vs SIARKA Tarnobrzeg

20.03.2011 r. Ratownicy z Koszalińskiego Sztabu Ratownictwa zabezpieczyli mecz koszykówki mężczyzn 21 kolejki  TAURON BASKET LIGI była to niesamowita wygrana naszych zawodników w ostatni spotkaniu , przed własną publicznością . Zawodnicy AZS  pokazali kto w tym meczu będzie lepszy nie dając rywalom najmniejszych szans .

Nasi koszykarze dzięki niesamowitym występie Freziera i Reynoldsa którzy razem zdobyli 60 punktów wygrali z outsiderem TAURON BASET LIGI . Pierwsza kwarta to gra punkt za punkt i lepsze ostatnie trzy minuty akademików którzy uzyskali 10 punktowe prowadzenie wynik ( 31 :21 ) . Druga kwarta to wynik ( 53 : 42 ) . Trzecia kwarta to odjazd rywalom na 21 oczek i wynik ( 85 : 64 ) . w czwartej kwarcie nic się nie zmieniło wynik ( 111 : 88 ) .

AZS Politechnika Koszalin Vs START Elbląg

13.03.2011 r. Ratownicy z koszalińskiego Sztabu Ratownictwa na zabezpieczeniu meczu ćwierćfinałowego PGNIG Super ligi kobiet . Wynik meczu otworzyła Hanna Sądej rzutem z koła. Odpowiedz zawodniczek z Koszalina nastąpiła dopiero po dwóch minutach. Autorką bramki była Kamila Całużyńska. Przez następne trzy minuty wynik oscylował wokół remisu .

Mecz był niezwykle wyrównany bramka za bramkę raz przewagę 3 bramek miał akademiczki raz goście , wynik meczu ( 27 :27 ) i dogrywka . Dogrywka rozegrana fenomenalnie przez nasze dziewczyny które uzyskały przewagę czterech  bramek w drugiej połowie dogrywki i nie oddały tego prowadzenia do końca wynik meczu to ( 34 : 30 )